Halihó! Mikor reggelente megyek az egyetemre és várom a megállóban a buszt, azon szoktam tűnődni, hogy lehet az, hogy nem potyognak le a szemem előtt az emberek naponta a buszról, hiszen a buszok a megállót padlógázzal és nyitott ajtókkal szokták elhagyni.
Aztán én is felszállok egyre. Áthalad a hídon és meglátom a misztikus folyót, aminek a tetején párolog a jég és belepi a fehér köd.
Az egyetem egy hatalmas szürke épület, ami előtt egy élénk narancssárga rakéta tornyosul. Ez feltűnővé teszi az épületet, így csak az tévesztheti el, hogy hol kell leszállni a buszról, aki a másik irányba bámul, vagy a lábai közé. Vagy esetleg belezúgott egyik utazó társába és képtelen levenni róla a szemét.
Az épület belülről rendezett, nincs az az érzése az embernek, hogy mindjárt ráomlik, mint némelyik házról a városban. A menza nem épp a legjobb, de a közelben vannak gyorséttermek és kávézók, szóval a belső korgást is meg lehet oldani. Talán a mosdón lehetne javítani, ott az ajtók elég trükkösek. Egyszer az egyikbe balszerencsémre sikerült beszorulnom, de aztán kimentettek.
A külföldi diákokról nem mondható el, hogy a világ számos pontjáról jöttek Krasznojarszkba. A csoporttársaink mind kínaiak. Szóval ezt a helyet azoknak ajánlom igazán, akik oroszul és kínaiul szeretnének tanulni, mert mindkettőre lehetőségük nyílik. Rajtuk kívül találkoztam még Brazíliából és Tádzsikisztánból érkezett hallgatókkal is.
A múlt héten volt az orientációs hét, akkorra érkeztek meg az új diákok - természetesen mind Kínából. Nagyon lenyűgözhette őket a látványunk, mert hátra-hátra fordultak és feltűnően ”lesi” fotókat csináltak rólunk. A találkozási ponttól mini busszal vittek minket, először egy szeles kilátó helyre a folyópartra. Másnap múzeumba mentünk, ahol az orosz űrkutatásról volt szó, és a végén egy mini planetáriumban nézhettük meg a fejlődésének történetét, kényelmesen hátradőlve.
Úgy összességében az iskolában nem sikerült eddig nagy barátságokat kötnöm. A kínaiak elég zárkózottak és többnyire csak egymással beszélnek. A kollégiumban viszont nyitnak páran, velük esténként összeülünk és megbeszéljük a világ összes dolgát.
Szerző: Bagosi Lívia
Fotók: Bagosi Lívia
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg. Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.