Soha nem gondoltam volna, hogy egy dél-amerikai országba kell elrepülnöm ahhoz, hogy rájöjjek, mennyire szervezetten is tud működni egy tanulmányi ösztöndíjprogram.
Bár az egyetemem csak január közepén kezdődött, novemberben ki kellett töltenem a jelentkezési lapokat, és decemberben már a MIEO (Medellín International Exchange Organization) felvette velem a kapcsolatot. A MIEO egy olyan diákszövetkezet, ami külföldi hallgatóknak szervez különböző programokat, hogy felfedezzék és megszeressék az országot.
Ráadásul az albérletkeresésben is nagy segítséget nyújtott, mivel olyan kiépített hálózattal rendelkezik, aminek köszönhetően 10 percembe került, hogy megtaláljam a számomra megfelelő lakást! Ennyire egyszerűen még sosem ment az albérletkeresés! A dél-amerikai országba érkezésem előtt az egyetem és a MIEO WhatsApp csoportot hozott létre, ahol a külföldi hallgatókkal osztják meg folyamatosan az aktuális programokat. Továbbá az egyetem biztosított minden külföldi diák számára egy student buddy-t is, akik mindenben a segítségünkre vannak.
Ez a felkészültség tovább kísért az első napjaimon is, amikor 1,5 óra alatt készítették el a diákigazolványomat, 10 perc alatt vettük fel a tárgyaimat, és a tantárgyak mellett ingyenes nyelvkurzust is biztosítottak, hogy a spanyol nyelvtudásunkat fejleszteni tudjuk. Ami meg nincs, azt lehet a legjobban fejleszteni!
De nemcsak az egyetem, hanem a város is kitesz magáért, például több bárban tartanak hetente díjmentes salsa oktatást.
Valljuk meg őszintén, mi sem menőbb dolog annál, mint Kolumbiában salsát tanulni!
Bár egykor Kolumbiát a drog fellegvárának tartották, ráadásul az egyetemem Medellínben található, ami az egykori drogbáróról, Pablo Escobarról híres, én mégis kijavítanám arra, hogy Medellín a buli fellegvára! És ha buli, akkor El Poblado! Ráadásul hetente egyszer belépőt sem kell fizetni az egyik szórakozóhelyre, ami korlátlan italfogyasztást is tartalmaz! Azt hiszem, amellett hogy ismerkedem Kolumbia szépségével, most minden kihagyott partyt bepótolhatok a tanulás mellett.
Szerző: Szamosi Évi
Fotók: Szamosi Évi
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg. Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. F
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.