Az egyetemem Medellínben, Kolumbia második legnagyobb városában található. Ugyan az elmúlt 4 hónapban volt szerencsém ellátogatni Guatapéba, Salentoba, San Andrés szigetére, Carthagenába és Rio Claroba, de Medellín felfedezését azóta is hanyagoltam. Pontosabban ez idáig, hiszen egy hónap és repülök haza! Úgyhogy a terv az, hogy az utolsó heteimben megnézem a helyi nevezetességeket.
Erre a hétre az egyik legveszélyesebb környék, a Comuna 13 jutott. Biztonság ide vagy oda, mégis a turisták által egyik leglátogatottabb kerülete a városnak, hiszen a zene és a művészet központja.
Egy hétvégi 3 órás gyalogtúrára fizettünk be, ahol az idegenvezető elmondta, hogy az ár a biztosítást is tartalmazza. Na, ezek után maradjon nyugodt az ember, ha így kezdődik egy túra!
Mivel a túravezető ebben a kerületben nőtt fel, hitelesen tudott mesélni a kerület múltjáról és jelenéről, a jövőbeni tervekről, továbbá arról is, hogy az ország miként támogatja ezt a fejlődést. Például aki a Comuna 13-ban nő fel, annak lehetősége van ingyen angol és francia nyelvet tanulnia. Illetve, aki tovább szeretne tanulni, annak kevesebb tandíjat kell fizetnie a város többi kerületéből érkező diákokkal szemben.
A gyalogtúrákat 6 mozgólépcső is megkönnyíti. Ezekre a helyiek nagyon büszkék. Ez számunkra is kedvező volt, hiszen itt nem egy-két graffitiről beszélünk. Sőt, a graffitit sem úgy kell elképzelni, mint amivel otthon lehet találkozni.
A túra során úgy éreztem, mintha egy szabadtéri múzeumba cseppentünk volna. Amellett, hogy az alkotások igényesek és gyönyörűek, minden elkészített mű mögött egy történet áll, ami a kerülethez vagy a helyiekhez kapcsolódik.
Nem véletlen, hogy ezek a graffitik Medellín egyik jelképévé váltak. Utazásaim során már találkoztam egy-egy graffitival, de ezután a túra után a street art új értelmet nyert.
Fotók: Szamosi Évi
Szerző: Szamosi Évi
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg. Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. F
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.