Aktuális bejegyzésemben egyrészt a félévem egyetemi történéseit, valamint a párhuzamosan megélt kulturális és közösségi élményeket mutatom be. Olvassátok végig a cikket, ha még ti sem dolgoztatok egyetemistaként egy nagy nyugati kutatócég stratégiai fontosságú üzleti projektjén, vagy ettetek csigát sörkorcsolyáként!
Az elmúlt hét egyetemi teendők szempontjából elég mozgalmasan telt, mivel egyre közeledik az akadémiai félév lezárása, többek között a business projektfeladatunk befejező prezentációja. Ez a feladat egyébként több szempontból is formabontó és érdekes, mivel otthon csak elvétve van lehetőség ilyen jellegű gyakorlati feladaton dolgozni, azonban itt a félév a munkamennyiségének mintegy felét tette ki a Siemens Healthineers vállalat által meghirdetett projektmunka. Érdekes módon egyébként pont a magyar egészségügyi piacot kell vizsgálnunk, ami egészen meglepő a képzés nemzetközi jellegét figyelembe véve. Ennek köszönhetően az a speciális helyzet állt elő, hogy a kutatási szakasz során leginkább használt interjúk gyakorlatilag végig magyar nyelven zajlottak, hazai szakemberek bevonásával. Arra próbálunk megoldást keresni, hogy milyen változások várhatóak a szektorban Magyarországon, valamint, hogyan reagálhat erre a cég. Mindemellett még egy otthoni, Corvinus Egyetemen meghirdetett kurzus is viszonylag sok odafigyelést igényel, azonban legalább az intézmény biztosítja a lehetőséget arra, hogy rendes ütemben haladjak az otthoni tanulmányaimmal is, és ne hátráltasson a külföldi tapasztalatszerzés.
Szerencsére a sok feladat mellett jutott idő egy kis pihenésre és barangolásra is, ennek megfelelően végre kipróbálhattuk az egyik lokális különlegességnek számító csigát, amelyet a helyiek a kocsmákban olyan természetességgel fogyasztanak a felszolgált italok mellé, mint Magyarországon például a pogácsát. Habár eleinte bizalmatlanok voltunk az ínyenc falatokkal szemben, nagyban segítette az elfogadást, hogyha arra gondoltunk, hogy a végeredményt tekintve nem sokban különbözik az általunk már ismert és kedvelt kagylótól.
Mindemellett tovább épült lakóközösségünk is, mivel közösen jártuk be a közeli település, Oeiras történelmi központját, valamint meglátogattuk a szomszédban lakó nemzetközi diákcsapatot is egy közös pizzasütés erejéig. Ezek a találkozások mindig megerősítik bennem a tudatot, hogy a közös nevetések és kulturális különlegességek megismerése mindennél jobban erősítik a közös értékek megtalálását és a világpolgárra válást.
Előre tekintve, a jövő héten egy otthoni ismerősünk érkezik hozzánk látogatóba, akivel számos kirándulást tervezünk a környéken, és szerencsére már közlekedési bérletünk is lesz (eddig jegyekkel jártunk), így teljesen mobilisan fedezhetjük fel a környéket. Tartsatok akkor is velem, többek között a Sintrában található izgalmas palota komplexumokat, vagy éppen a kontinens legnyugatibb pontjaként számon tartott Cabo do Rocha látnivalót is be fogom mutatni!
Szerző: Péterfi Csaba
Fotók: Péterfi Csaba
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramon is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.