Belgium vitathatatlanul soknemzetiségű ország. Az északi részt a holland nyelvjáráshoz tartozó flamandok lakják, délen a francia anyanyelvű vallonok vannak nagy többségben, a belga-német határ mellett pedig kis számban német népcsoportok is megtalálhatók. Mindez azt eredményezi, hogy a holland anyanyelvűek nagyjából 60:40 arányú többségben vannak a franciákkal szemben a németek elenyésző száma mellett.
A holland határ mellett elhelyezkedő Antwerpenben az egyetem rengeteg lehetőséget biztosít a helyi beszélt nyelv elsajátítására. Rögtön már az orientációs hét előtt lehetőség van az ún. „Survival on Arrival” 5x3 órás kezdő nyelvkurzusra jelentkezni, amely nem csak egy kiváló lehetőség az ismeretszerzésre, de egy nagyszerű alkalom is a külföldi cserediákok megismerésére. Ezen kívül egy nagyon kellemes tapasztalatom az is, hogy a flamand régiókban gyakorlatilag a bolti eladóktól elkezdve az utcán járókelőkön keresztül mindenki beszél valamilyen szinten angolul. Mondanom sem kell, ez nagyban megkönnyíti minden ideérkező diák életét.
Ezzel szemben az ország másik oldalán az imént említettek szöges ellentéte figyelhető meg. Több alkalommal is nyílt már lehetőségünk meglátogatni ezt a vidéket, a különbség pedig sokkoló. Nem csak az egyes üzletekben rendkívül nehéz megértetni magunkat az angollal, de egy különösen furcsa esettel is találkoztunk. Két helyi egyetemista jött oda hozzánk valamiféle eseményt reklámozni. Megkértük őket, hogy beszéljenek angolul, mert nem odavalósiak vagyunk, azonban meg sem próbálkoztak vele, inkább tovább álltak. Egyikünk se gondolta volna az eddigi egyetemi tapasztalataink alapján, hogy ilyesmi előfordulhat. Ezek alapján azt tudom leszűrni, hogy ha Belgium déli részében gondolkoztok a cserefélévetek helyszínéül, akkor némi francia tudás nagyon jól fog jönni, még ha az oktatás angol nyelven is folyik.
Szerző: Ács Márton
Fotók: Ács Márton
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.