Véget ért egy időszak, amely gyakorlatilag teljesen meghatározta az elmúlt másfél évem fő mozzanatait. Egy olyan periódust tudhatok a hátam mögött, amely rengeteg kihívással, szervezéssel, kiszámíthatatlan eseménnyel, olykor nehézséggel volt tele, azonban mégis életem eddigi legnagyobb kalandjaként marad meg az emlékezetemben.
Egy ilyen jelentős szakasz után mindig úgy érzi az ember, hogy rengeteg mondanivalója van, és rengeteg bölcsességet kellene megosztania az ismerősökkel, barátokkal, külföldi félévre aspirálókkal. Azonban, amikor érkezik a szokásos „Na, milyen volt?” kérdés, hirtelen lefagyok, hogy hol is kezdjem 5 hónap eseményeinek elbeszélését. E sorok írása közben is ezen problémával nézek szembe, ugyanis most körülbelül 3 bekezdés áll rendelkezésemre ehhez.
Éppen ezért úgy döntöttem, hogy nem kísérlek meg semmiféle zanzásított összefoglalót, inkább arról írok, hogy milyen érzésekkel búcsúzom attól a várostól, amely az otthonom volt egy teljes szemeszteren keresztül. A hazautazásom napján mintha két különálló félre szakadtam volna. Az egyik felem majd kiugrott a bőréből, hogy végre hazatérhet és megölelheti a szeretteit, a másik felem azonban egyáltalán nem akarta otthagyni ezt a kellemes, szerethető, élénk várost, ahol rengeteg bajtársat, nagyszerű embert ismerhetett meg.
A szentimentális rész helyett inkább erre az utóbbira hegyezem ki a végszót. A vizsgák lezárulta után szerencsére maradt még néhány napunk, hogy kiélvezzünk utoljára mindent, ami nagyban erősítette a kötődést a város iránt. Ezek nagyvonalakban a belga sörök, az isteni sültkrumpli, az önfeledt biciklizés a helyi utcákon, a jellegzetes épületek és a minőségi közösségi idő voltak. Amennyiben ezek a dolgok az olvasót is az átlagosnál jobban izgalomba hozzák, akkor nem lehet kérdéses, hogy le kell adni a pályázatot, és Antwerpent kell az első helyen jelölni. Tapasztalataim szerint ez csakis egy nagyszerű döntés lehet, amelyért mindig is hálás lesz magának a hallgató.
Szerző: Ács Márton
Képek: Ács Márton
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.