Január közepén a Medellínben található Universidad Pontificia Bolivarianaban kezdtem meg a tanulmányaimat. Összesen 5 tárgyat vettem fel, amik a következők voltak: nemzetközi marketing, nemzetközi menedzsment, nemzetközi kultúra, geopolitika és spanyol nyelv. A spanyol nem szerepelt az előzetes elképzeléseim között, de a nemzetközi irodában ajánlották a felvételét, hiszen Kolumbia a legjobb hely arra, ha valaki spanyolul szeretne megtanulni.
Az oktatási rendszer szöges ellentéte annak, amit otthon tapasztaltam, hiszen a hétköznapjaim nem annyiból állnak, hogy beülök az órára és meghallgatom a tanár prezentációját.
Minden tanárnak más-más az oktatási módszere.
Van, ahol csoportban dolgozunk, vitázni tanulunk, céget elemzünk, marketing tervet készítünk, vagy egy aktuális hírről prezentálunk az osztálytársainknak, ami a világra is hatással van.
Az abszolút kedvenc a nemzetközi marketing, mert a tanár oktatási stílusa példaértékű. A tananyagot mindig valós példákkal köti össze és ezeken keresztül magyaráz el egy-egy fogalmat vagy folyamatot. Minden óra végén csoportban dolgozunk, ahol 3 kérdést kell feltennünk a csoporttársainknak az órán elhangzott anyagból.
Félév közben többször vizsgázunk, ami szintén változatos. Volt már online vizsgám, ami netes kutatást igényelt, volt páros vizsgám, ahol párban kellett a kérdéseket megválaszolni, és 2x2 percre lehetett a telefont használni. Itt még vizsga közben is tanul az ember! Sosem a definíciókat kéri vissza, hanem arra kíváncsi, hogy megértettük-e annak jelentését. De az elgondolkodtató példái alapján észre sem veszem, és meg is tanultam azt.
Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy ebben a félévben ennyi tanítási módszerrel ismerkedhetek meg, hiszen így rájöttem arra, hogy mennyire érdekes és élvezetes is lehet a tanulás!
Szerző: Szamosi Évi
Fotók: Szamosi Évi
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg. Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. F
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.