Az ösztöndíj elnyerése után talán a legtöbb embert foglalkoztató kérdés az az, hogy mi mennyibe fog kerülni a megpályázott országban? Kolumbia sztereotípiája között megtalálható a „harmadikvilág” kifejezés is, ami miatt úgy gondolhatnánk, hogy kedvezőbb árakkal találkozhatunk ebben az országban, mint odahaza. Az igazságnak ehhez pedig köze sincs!
Inkább az egyezőség, mint a kedvezőség jelenik meg.
Az élelmiszerárak, a háztartási eszközök, a konditerembérlet... a magyar árakkal szinte megegyeznek. A gyümölcsök és a zöldségek terén jelentős különbségek figyelhetők meg. Például almát vagy sűrített paradicsomot drágábban lehet Kolumbiában beszerezni, viszont a banánért, az ananászért vagy az édesburgonyáért kevesebbet kell fizetni, mint otthon. Az éttermek is hasonló áron mozognak a hazaival, de számos helyen hetente egy nap kedvezőbb feltételeket kínálnak a vásárlóknak. Keddenként egy nagyon jó sushi étteremben például dupla adagot szolgálnak fel.
Az egyik legnagyobb eltérést a benzin és gázolajárak adják, ami az Uber árára is hatással van. Így az esti órákban kérdést sem vet fel ennek az applikációnak a használata.
A repülőjegyek vásárlásánál jobb, ha többet rakunk félre, hiszen jóval drágábban látogathatom meg a szomszédos országokat, mint odahaza, bár a távolság is jelentősebb.
Minden héten vannak ingyenes bulik, amik magába foglalják a korlátlan italfogyasztást is, viszont ha nem helyi italt (rum, aguardiente) vásárolunk a boltban, akkor sokkal többet kell érte fizetnünk, mintha ezeket a hazai boltokban vásárolnánk meg. Lakótársam születésnapját egy tetőtéri bárban, a 18. emeleten ünnepeltük, ahol egy koktél 3000 ft-ba került. Ugyan első ránézésre drágának tűnhet, de azt beleszámítva, hogy a koktél mellé csodálatos kilátás és élőzene is járt, már nem is tűnik olyan soknak.
Összességében Kolumbiában hasonló árakkal találkozhatunk, mint Magyarországon, viszont a helyi gyümölcsök megvásárlásával, az ingyenes salsa órákkal, a hetente szervezett ingyenes túrázásokkal és a szintén ingyenes bulikkal sokat spórolhatunk.
Fotók: Szamosi Évi
Szerző: Szamosi Évi
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg. Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. F
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.