Már az egyetem kezdetekor tudtam, hogy mindenképpen részt szeretnék venni külföldi tanulmányúton, majd a sikeres pályázatnak köszönhetően lehetőségem nyílt a világ egyik legjobb egyetemén, a University of Edinburgh-on eltölteni 5 hónapot Campus Mundi külföldi részképzés ösztöndíjjal.
Célom, hogy a Skóciában töltött félév alatt minél többet tanuljak – az egyetemi kurzusokon, gyakorlati tapasztalatszerzés által, valamint a körülöttem lévő, különféle nemzetiségű és eltérő gondolkodású emberektől. Szeretnék minél több emberrel megismerkedni, barátságokat kialakítani, utazni és életre szóló élményeket átélni. Aktív részese lenni az egyetemi életnek, lehetőségeket találni a fejlődésre, és megragadni a kínálkozó alkalmakat – ezzel az elhatározással indultam neki az útnak 2020. december végén.
Jobban mondva, indultam volna – ám az utolsó előtti este törölték a járatot, az Egyesült Királyságban megjelent COVID-19 vírusmutáció okán. De nem adtam fel a reményt a kiutazásra, igyekeztem minden szükséges dokumentumot beszerezni, tájékozódni, felkészülni. Végül a 2021. január 1-jén a Brexit miatt megváltozott szabályok, egy utolsó pillanatos, online vizsga előtti COVID teszt, és rengeteg bizonytalanság közepette végül január közepén, a tanév kezdetén eljutottam Edinburgh-ba. A megérkezésemet követő 10 nap ’self-isolation’ után végre nagy örömmel vágtam neki a város felfedezésének, ami nem okozott csalódást. Skócia fővárosa az egyik legszebb város, ahol valaha jártam, gyönyörű épületekkel és parkokkal mindenütt. Bár a belváros első látásra nem tűnik olyan nagynak, rengeteg része van a településnek, ami még számomra felfedezésre vár majdnem két hónap ittlét után is.
Az edinburgh-i egyetem az online oktatás mellett döntött az egész félévre vonatkozóan, így a hagyományostól eltérő élményben van idén részem. Azonban az órák élvezetesek, úgy érzem, hogy sokat és egészen máshogy tanulok, mint Magyarországon. Lehetőségem volt ezenkívül részt venni egy, az egyetem által szervezett ötletversenyen, ahol rövid idő alatt rengeteg újat tapasztaltam és motiváló emberekkel találkoztam.
Számomra a külföldi félév egyik legizgalmasabb része az új emberek megismerése a világ minden tájáról. Egyszerűen a beszélgetések által sokat tudtam meg más kultúrákról, nyelvekről és az eltérő világlátásokról, értékekről. Annak ellenére, hogy idén természetesen a találkozások is nehézségekbe ütköztek, nagy örömömre sikerült megismernem intelligens, nyitott, érdeklődő embereket.
Amellett, hogy a világjárvány következtében az eredeti terveimben változások következtek be, úgy gondolom, hogy megvan a lehetőségem a céljaimnak megfelelően cselekedni. Számomra eddig nagyon pozitív élmény a külföldi félév, és úgy gondolom, hogy – még ha alternatív módon is –, de képes leszek kihozni az adott helyzetből a legjobbat: fejlődni és élvezni az utazást.
Szerző: Kovács Anna
Fotók: Kovács Anna
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.