Minden bizonnyal életem legszokatlanabb húsvétján vagyok túl, mivel sosem töltöttem még az ünnepet külföldön. Most pedig egy kiadós utazással, valamint egy lezárt negyedéves vizsgaidőszakkal a hátam mögött kanyarodhattam rá a következő periódusra.
Az elmúlt pár hét kiemelten mozgalmasan sikerült, hiszen március közepén befejeztem az első negyedév oktatási programját, amely vizsgákkal párosult. Ennek köszönhetően három felvett tárgyamból kettő már le is zárult, mindössze egy tantárgyam maradt, amely Corporate Strategy and Transformation névre hallgat. A tárgyak és a vizsgák kapcsán egyelőre az a tapasztalatom alakult ki, hogy habár kevesebb a személyes oktatási alkalom, a kapcsolódó feladatok elég részletesek, így a vizsga súlya is mérsékeltebb a legtöbb esetben az otthoni tapasztalatokhoz képest. Az eredményeket jelenleg is várom, mindazonáltal a tervek szerint mintegy 2 hét múlva az ország nyitási programjának megfelelően, akár fizikai órákon is részt vehetek végre, valamint a közösségi programok is új lendületet vehetnek.
Letudva a vizsgákat ,és várva a további járványügyi lazítást, egy újabb jelentős utazásra indultam, melynek keretein belül 9 napot töltöttem az Atlanti-óceán közepén elhelyezkedő Azori-szigeteken más CEMS hallgatókkal egyetemben. A kirándulás során a szigetcsoport legnagyobbikán, a Sao Miguel szigeten kirándultam végig, a helyszín pedig Madeirához hasonlóan minden várakozásomat felülmúlta. A sziget vulkanikus eredete minden sarkon érezhető: találunk kráterekben elhelyezkedő tavakat, természetes melegvizes termálfürdőket, valamint váratlan helyeken feltörő gőzölgéseket, forrásokat. Sao Miguel mindemellett kiemelten zöld, természetközeli látnivalók tömegét lehet felfedezni, számtalan vízesés, kilátó, továbbá őserdő jellegű terület színesíti a tájat. Természetesen a turisták száma most is elhanyagolható volt, azonban Lisszabonnal szemben nyitva álltak a vendéglátóhelyek is, így különösen élveztük az utazás gasztronómiai részét is.
Ha már hagyományokról, valamint gasztronómiáról beszélünk, kiemelendő még, hogy hűek voltunk a húsvéti hagyományokhoz is. Ennek megfelelően készült többek között sárga túró (elsősorban Magyarország keleti felén elterjedt húsvéti étel), főztünk sonkát, valamint a tradicionális locsolást is megtartottuk egy másik magyar diáktársammal a velünk utazó hölgyek körében.
Összeségében nagyon szép emlékekkel gondolok vissza az elmúlt pár hétre, és egyre lelkesebb vagyok a várható hallgatói események kapcsán is. A közeljövőben részt veszek például egy tematikus koktél-esten, valamint szörf leckéket is tervezek venni a CEMS szervezésében. Tartsatok velem jövő héten is, amikor az aktuális közösségi eseményekről, valamint az általános diákéletről fogok mesélni.
Szerző: Péterfi Csaba
Fotók: Péterfi Csaba
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramon is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.