Az elmúlt időszak kihívást jelentő egyetemi feladatai és a hosszú Azori-szigeteken tett utazás után jól esett végre egy kicsit megpihenni és élvezni az egyetemi életet. Ennek megfelelően mostani írásomban visszatérek a fővárosba, és az itteni egyetemi programokról mesélek.
A társaság kapcsán leginkább a CEMS diákszervezet dominálja a napjainkat. A diákok két fő részre oszthatók: egyrészt a helyi, egyénként is a NOVÁN tanulókra, valamint a cserediákokra. Összesen mindez nagyjából 80-100 hallgatót jelent, így mindig történik valami szerencsére. Érdekesség egyébként, hogy a nemzetközi cserediákok között szép számmal akadnak magyarok is, összesen heten képviseljük hazánkat, aminek köszönhetően a német és az olasz diákok után mi vagyunk a legtöbben. Mivel az egyetemünk alapvetően magánintézmény, így a teljesen helyi diákok igen magas tandíjakat fizetnek, ezért a portugálok száma egyébként elenyésző.
Ami a közösségi eseményeket illeti, az egyik kiemelkedő rendezvény az elmúlt héten a ’Running cocktails’ esemény volt, amely már Magyarországon is kultikus programnak számított, úgy látszik ez más CEMS tagiskolákban sincs másként. A koncepció lényege az, hogy minél több emberrel és tematikával lehessen találkozni, így a résztvevők egyrészt jelentkezhetnek házigazdáknak, valamint lehetőség van az állomások közötti vándorlásra, ez adja a ’running’ jelleget. Mivel én viszonylag a külvárosban, az óceán partján található Oeirasban lakok, így most csak vendég voltam, azonban így is rendkívül élveztem a programot. Összesen három helyszínt kerestem fel a belvárosban az este folyamán, és nagyjából 25 új emberrel ismerkedtem meg, nagyszerű alkalom volt, hogy egy kicsit visszatérjünk a járvány előtti közösségi élethez.
Mindemellett a héten további nemzetközi hatások is érnek, mivel a CEMS nemzetközi képviselőjeként Magyarországot képviselem egy online programsorozat keretein belül, amihez kapcsolódóan látogatóink is érkeztek Barcelonából. Őket, és pár környéken lakó diáktársunkat, megvendégeltük egy magyar tematikájú vacsorára, mindenki legnagyobb örömére a lapcsánka és a pálinka sem okozott csalódást a nemzetközi közönségnél. Izgalmas volt összehasonlítani, hogy milyen hasonló különlegességekkel rendelkeznek például az orosz vagy ukrán ismerőseink.
Remélhetőleg továbbra is a tervezett ütemben haladnak a nyitási folyamatok, és a jövőben további izgalmas programokról számolhatok be. Április 19. több szempontból is kiemelkedő dátum lesz például, hiszen ezen a napon térhetünk vissza a fizikai oktatáshoz, valamint az éttermek is ekkor nyithatnak belső tereikkel is. Tartsatok velem a jövő héten is, ha kíváncsiak vagytok, hogy milyen az éledező portugál főváros!
Szerző: Péterfi Csaba
Fotók: Péterfi Csaba
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramon is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.