Sajnos még mindig zárva van a japán határ, emiatt nem lehet utazni, de addig sem telnek tétlenül a napjaim. Ebben a bejegyzésben szeretném Veletek megosztani, hogyan is néz ki egy hetem, így, hogy online tanulok a Tokyo International University-n, és mit pakoltam a bőröndömbe.
Az időeltolódás Japán és Magyarország között 7 óra, emiatt minden nap hajnali 2 órakor kelek. Az első órám dupla japán nyelvóra, ami ottani idő szerint 10 órakor kezdődik náluk. Csörög az ébresztőórám 2:00-kor, a kedvenc zenémet állítottam be csengőhangnak, így sokkal könnyebben megy az ébredés. Minden napot reggeli tornával és tánccal indítok, hogy meg legyen a hangulat és felpörgessem az agyam a nyelvórára. Ezután készítek megamnak egy nagyon finom reggelit, általában rántottát vagy szendvicset eszek, és mindig darabolok fel gyümölcsöt is! Zöld teát iszok, hogy egy kis japán hangulatot csempésszek a napjaimba, ha pedig éppen nem teás hangulatom van, akkor egy nagy pohár vizet citrommal. Nagyon fontos a hidratálás! Következő lépésként összerakom a szobámban a felszerelésem, előkészítem a laptopomat a kamerával, kinyitom a füzeteimet, könyveimet és a szövegkiemelőket sorba rendezem. A Pikachus tolltartóm mindig mosolyog rám, már alig várom, hogy Japánban láthassak Pokemonos tárgyakat!
Egyéni órarendet kértem a Debreceni Egyetemtől, így jelenleg két egyetemen tanulok. A Debreceni Egyetem közösségszervezés szakán és a Tokyo International University International Relations, azaz nemzetközi kapcsolatok szakán. Amíg itthon vagyok, minden itthoni órámon is részt veszek, emiatt rengeteget tanulok egy nap. Délután biciklizni, futni szoktam, hogy elfáradjak fizikálisan is, ne csak mentálisan az órák miatt. Mindkét egyetemen a professzorok, tanárok nagyon lelkiismeretesen, aktivizálva tartják az órákat. Egy különbség mégis akad – mégpedig a házifeladatok mennyiségét illetően. A Debreceni Egyetemen a gyakorlati óráimon óráról órára kapunk feladatot, amit körülbelül fél-1 óra alatt tudok teljesíteni, a félév végén pedig egy darab vizsga van. Ezzel szemben a TIU-n minden tárgyból óráról órára kapunk házifeladatot, ami legalább 2 órát vesz igénybe, emellett több, mint 5 beadandóval is végeznünk kell tárgyanként. Több kisebb számonkérés is van, szám szerint 4 darab kvíz alapú kisdolgozat, hetente. A hab a tortán pedig, hogy náluk 2 szóbeli nagy vizsga és 2 írásbeli nagy vizsga is van. Az egyik páros a félév közepén, a másik kettő pedig félév végén. Nagyon komolyan veszik a japán egyetemen a szorgalmat, csak olyan hallgatónak ajánlom, hogy pályázzon japán egyetemre, aki nagyon szorgalmas, mert lesz dolga bőven! Ami számomra a legszimpatikusabb az órákban, hogy a tanárok mindig megkérdeznek minket is a saját véleményünkről, kisebb diskurzusokat, vitafeladatokat is hoznak nekünk minden órára.
Eddig minden dolgozatom 100%-os lett, csináltam is róla egy kis ösztönző TikTok videót, amit itt tudok megnézni a TikTok oldalamon: https://vm.tiktok.com/ZMeQXJGdG/
Mit pakolok a bőröndömbe?
Megkérdeztem több, tapasztaltabb utazót is, aki járt már Japánban, hogy mit pakoljak be mindenképpen a bőröndömbe. Az alapvető gyógyszereken és tisztálkodási szereken kívül mindenki említett egy hihetetlenül fontos dolgot, mégpedig a leveskockát! Meg is lepődtem, de hát miért pont húsleveskockát? Mindenki úgy nyilatkozott, és igazat is adok nekik, hogy több hónap után nagyon meg lehet kívánni a magyar konyha ételeit, a hazai ízeket, egy finom forró húslevest! Emiatt, ha bármikor honvágyam lenne, tudok magamnak is főzni egy adaggal. Természetesen csomagoltam végül bőven, mert ezzel az ötlettel vezérelve beígértem a külföldi barátaimnak, hogy akkora adagot fogok főzni, hogy jusson mindenkinek. Nagyon-nagyon megörültek ennek a hírnek a nepáli, thai, srí lankai-i, vietnámi és amerikai barátaim, így ők is kitalálták, hogy ők is fognak főzni hazai ételeket, és főzőpartit fogunk csapni. Így mindenkinek lesz lehetősége megkóstolni más nemzet ételeit! Már nagyon várom!
Szerző: Kiss Zsófia
Fotó: Kiss Zsófia
Meghoztuk a kedved ahhoz, hogy a világ legjobb egyetemeinek valamelyikén tanulj vendéghallgatóként idén ősszel? Erre most online módon van lehetőséged, ha pályázol Campus Mundi virtuális mobilitásra már csak pár hétig! Vegyél részt a külföldi egyetem online kurzusain bárhonnan, akár a szobádból, köss nemzetközi ismeretségeket és bővítsd az önéletrajzod értékes külföldön szerzett tudással! Ráadásul mindezt jelentős ösztöndíjtámogatás fejében! Részletek: https://tka.hu/celcsoport/15395/virtualis-es-blended-mobilitasok
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.