Skóciában április végén döntött a kormány a korlátozások részleges feloldása mellet, így ekkor volt lehetőség először múzeumokat, galériákat és kastélyokat felkeresni. Ezt az alkalmat kihasználva látogattam el Edinburgh több nevezetességéhez.
Edinburgh Castle
A város központjában Edinburgh fölé magasodó hatalmas sziklára épült a történelmi épület, amely évszázadokon át uralkodók székhelyéül szolgált. A vár kapuján belépve egy kisebb városban érezhetjük magunkat. Itt található a város legrégebbi épülete, az 1130-ban épült St Margaret’s Chapel, de a Brit-szigetek legrégebbről fennmaradt koronaékszereit is megcsodálhatjuk. A hadtörténeti múzeumban betekintést nyerhetünk a skót történelem egy szegletébe, majd a múzeumból kilépve gyönyörködhetünk a városra nyíló csodálatos kilátásban.
Palace of Holyroodhouse
A parlamenttel szemközt található grandiózus épület a királyi család lakhelye a skót fővárosban. A kastély berendezése egyre fényűzőbbé válik, ahogy a termeken keresztül haladunk, a termek tele vannak festményekkel és egyéb díszekkel. A palotát körülvevő parkban sétálhatunk a régebben királyi esküvők helyszíneként is funkcionáló gótikus templom romjai között.
National Museum of Scotland
A múzeum termeiben különböző tematikájú kiállítások férnek meg egymás mellett: a skót történelem jelentős eseményeit, eltérő kultúrák hagyományos viseleteit és technikai találmányokat tekinthetünk meg a múzeumi sétán. A folyosókon körbejárva olyan érzése van az embernek, mintha a világot utazta volna körbe pár óta alatt.
Scottish National Portrait Gallery
Egy gyönyörű, vörös téglás épület ad otthont a galériának, amelynek belső terei kellemesen harmonizálnak a műalkotásokkal. A termekben a klasszikus portrék és szobrok mellett modern alkotások is megtalálhatók, így több stíluson vezet keresztül a kiállítás.
Szerző: Kovács Anna
Fotók: Kovács Anna
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.