Az aktuális hetem több szempontból is a kint tartózkodásom legemlékezetesebb szakaszának számít. Egyrészt komoly szakmai mérföldkőhöz értem, mindemellett pedig közösségi és kulturális szempontból is izgalmas hatások értek. A folytatásban ezekről az eseményekről olvashattok részletesen.
A felszabadultságot az egyetemi körökben az okozta, hogy május 4-én véget ért a business project feladatunk, amit egy másfél órás prezentációval zártunk le. Ezen az alkalmon a feladatot kiadó vállalat és az egyetem akadémiai képviselői számára adtuk elő elemzésünket és ajánlásainkat. A feladat kimondottan hasonló volt egy valós üzleti tanácsadási problémához. Habár nagy nyomás alatt dolgoztunk, úgy érzem, hogy a megoldásunk minden várakozásnak megfelelt, az azonnali visszajelzések kiemelten pozitívak voltak, így optimistán várom a végső érdemjegyünket, ez vélhetően jövő héten derülhet ki. Hasonló feladattal minden CEMS hallgató küzdött, így pénteken egy nagyobb közös ünnepi vacsorát is tartunk, alig várom, hogy végre újra nagyobb rendezvényen találkozzon az egész társaság.
A feladat lezárása persze felszabadítóan hatott az egyéb szabadidős lehetőségekre is, így az elmúlt napokban lehetőség volt újra kirándulni. A programot tovább színesítette egy magyarországi ismerős látogatása, aki mellé szegődve kicsit újra turistaként vethettük bele magunkat a város felfedezésébe. Az eddigi ismerős programokkal kezdtünk, így szerepelt a programtervben a Carcavelos Beach területén történő strandolás, valamint a klasszikus lisszaboni körséta, amelynek elmaradhatatlan kellékei Alfama szűk utcái, a Barrio Alto hangulatos vendéglátóhelyei, valamint a Praca do Comercio hatalmas tere. A nap során a viszonylag kiismert, korábban is szeretett kedvencek mellett sikerült egy érdekes új helyszínt is felfedeznünk, kiderült, hogy a városközpontban található egy magyar tematikájú romkocsma, az Este bár is, nagyon meglepődtünk, hogy hazai szót hallunk. Mindemellett Belémben is megfordultunk, ahol a klasszikus látnivalókat és a tipikus pastéis de Belém édességet fogyasztottuk.
Végül sikerült még egy új helyszínre is ellátogatnom, hiszen tettünk egy egynapos túrát a közeli Cascais üdülőtelepülésre, ahol az elegáns villák mellett látványos sziklaformákban is gyönyörködhettünk. A nap lezárásaként pedig az európai kontinens legnyugatibb pontjára, a Cabo do Roca helyszínre is kibuszoztunk, mindez a tengerfok eszmei értéke mellett a környező strandok szépsége és elhagyatottsága miatt is emlékezetes marad.
Hivatalos mobilitási időszakom már sajnos a végéhez közeledik, azonban a hátralevő két hét során még számos izgalmas kirándulás és program vár rám, tartsatok a további bejegyzéseimben is velem!
Szerző: Péterfi Csaba
Fotók: Péterfi Csaba
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramon is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.