Ugyan a pályázati időszakban még nem is igazán gondolunk a kiutazásra, vagy elhessegetjük annyival, hogy „voltam külföldön már máskor is, csak nem lehet olyan bonyolult”. A mobilitás kezdődátumának közeledtével azonban egyre több kérdés merül fel a technikai megvalósítással kapcsolatban.
Főleg egy relatíve közeli úticél esetében alakulhat ki komoly dilemma már rögtön az utazási mód kérdésében. Számomra Belgiumot illetően mind a repülő, mind a vonat mellett szóltak kifejezetten megfontolandó érvek. Gondolom, most sokan felszisszentek, hogy mi ebben a kérdés, a repülő 2 óra alatt ott van, vonattal meg zötykölődhetek nagyjából 15 órát. Azonban ez egy fokkal összetettebb ennél. Egyrészt a repülőn eléggé meg van kötve a keze az embernek a csomagokkal kapcsolatban a súlyhatárok és a magas plusz költségek miatt. Másrészt a repülési időbe érdemes beleszámolni a repülőtéren eltöltött időt, valamint a transzfert a reptérről a tényleges úticélig. Harmadrészt pedig hajlamosak vagyunk úgy érezni a statisztikák ellenére, hogy mégiscsak biztonságosabb a földön utazni, ha van rá lehetőség.
Ezen szempontok végig gondolása után hirtelen rendkívüli módon megnőtt a vasút alkupozíciója, különösen a korlátlan mennyiségben szállítható holmi lehetősége miatt is. Ugyanis egy 5 hónapos szemeszterre, amibe beleesik egy mínuszokkal tarkított téli időszak is, bizony nagyon sokféle cuccal kell készülni, és a pakolásnál kerekedik el csak igazán az ösztöndíjas szeme, hogy mennyi is az annyi.
Végül azonban egy olyan dolog miatt döntöttem a repülő mellett, ami szerintem az egyszerűsége ellenére egyáltalán nem magától értetődő lehetőség, ésvalószínűleg sosem jutott volna eszembe, ha nem kapok egy tippet. Ez pedig nem más, mint a nemzetközi csomagküldés lehetősége, aminek hála nem kellett mindent a bőröndömbe passzíroznom. Az elmúlt héten a GLS futárszolgálat közreműködésével feladástól számítva 3-4 munkanapon belül megkaptam a szüleim küldeményét, úgyhogy innentől kezdve nincs az a hideg tél, ami gondot jelenthetne a kint létem alatt. Minden külföldi félévet teljesítő vagy teljesíteni készülő hallgatótársamnak jó szívvel ajánlom ezt a megoldást!
Szerző: Ács Márton
Fotó: Ács Márton
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.