A külföldi részképzés az egyik legjobb lehetőség arra, hogy igazán felfedezzünk egy idegen országot, a kiutazásom során pedig én is tervezem a lehető legtöbb környező várost bejárni.
Amikor Dél-Franciaországról hallunk, elsőként ugrik be az azúrkék riviéra, a nizzai pompa vagy a régi francia filmcsillagok világa. Esetleg a képek között megjelenik az elbűvölő provence-i borvidék, a nyüzsgő Marseille, valamint a luxushajókkal körbevett Monaco. Akadnak viszont olyan városok, melyek gyakran nem kerülnek fel a képzeletbeli listánkra. A kint létem első másfél hónapjában, mielőtt elkezdődött volna a szemeszter, szerencsére lehetőségem adódott több olyan település megtekintésére is, amiket teljes szívvel tudok ajánlani nektek.
A felsorolásomat a kedvenc városommal, Arles-szal kezdem, mert részben ez volt az a hely, ami miatt belevágtam a mostani ösztöndíjas kalandomba. Arles a dél-francia Camargue természetvédelmi terület központja, gyönyörű történelmi utcáit választotta alkotásra többek között van Gogh és Picasso is. Jelenleg Párizs mellett az ország fotográfiai központja, mi is a Rencontres d'Arles fotóművészeti fesztivál alatt látogattuk meg szeptemberben, ahol több csodálatos helyszínen, például templomban vagy régi villában tekinthettünk meg világszínvonalú kiállításokat.
Arles mellett Avignon is a szívemhez nőtt, a város nevezetes hídjáról szóló dal sokak számára ismerős lehet. Avignon másik főbb látványossága a Pápai palota, ahol több pápa és ellenpápa is élt a 14-15. századi avignoni fogság időszaka alatt. Idén ősszel már másodszorra álltam a lábánál a monumentalitásától megbabonázva. Az eddig felsorolt két városban az is szuper egyébként, hogy Nîmes-ből busszal (1,5 €-ért) nagyon egyszerűen megközelíthetők.
A könnyű választások közé tartozik még Le Grau-du-Roi is, ami Nîmes-nek tengerpart helyett tengerpartja. Ide kevesebb, mint egy óra alatt lehet eljutni a városból vonattal (1 €-ért), hogy utána az egész napot a sétányon andalogva, a homokos parton olvasgatva, vagy a szeptemberi tűző naptól elbújva a vízben töltsük.
A listámat Montpellier városával zárnám, ahol nagy eséllyel a ti egyetemeteknek is van partnerintézménye, hiszen ez a település Franciaország egyik legnagyobb egyetemvárosa. A város lakóinak harmada valamelyik felsőoktatási intézmény tanulója. Amikor néhány hete megérkeztem ide, nem igazán tudtam, mire számítsak, mert a klasszikus egyetemvárosok sosem tartoztak a kedvenceim közé, de így annál kellemesebb meglepetést okoztak a gyönyörű parkok, az érdekes múzeumok (pl. MOCO), vagy a sokszínű, aranyos utcácskákkal teli központ.
Franciaország hatalmas, rengeteg ismert településsel, de méretének megfelelően óriási távolságokkal is, így nagyon boldog vagyok, hogy a déli régión belül is ilyen sok gyönyörű célpontot el tudok érni, akár tömegközlekedéssel is.
Szerző: Almási Fanni
Fotók: Almási Fanni
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.