Szerintem minden külföldre utazó diák egyik legfőbb dilemmája, hogy hogyan tud ismerkedni, barátokat szerezni külföldön úgy, hogy nem ismer senkit, de még az adott várost sem. Mielőtt kiutaztam, én is rengeteget gondolkoztam azon, hogy hol és hogyan tudok majd találkozni helyiekkel és a többi ösztöndíjassal, és hogy hogyan ne tűnjek olyannak, aki rá akar akaszkodni valakire, csak azért, hogy legyen társasága.
Felesleges volt több hónapig agyalni ezen a problémán, mert az Instagramon és a Facebookon elkezdtem felvenni a kapcsolatot a diákszervezetekkel, akik nagyon segítőkészek voltak, és mindenkit beraktak egy Whatsapp csoportba, hogy tudjunk egymással beszélgetni. Nagyon jól esett, hogy a kiérkezésem előtt már kaptam üzeneteket a diákszervezetek képviselőitől, hogy körülbelül mikor érkezek Firenzébe, várom-e már, hogy ott legyek és megismerkedhessek velük, hogy állok a készülődéssel stb. Ezek a kis figyelmes üzeneteknek köszönhetően már a mobilitás előtt úgy éreztem, hogy nem lesz olyan nehéz így barátokat szerezni, ha mindenki ennyire nyitott és érdeklődő. És ami még nagy segítség, hogy a kiutazás előtt álló hallgatóknak a diákszervezetek (IC, EG, AEGEE, ESN) segítséget nyújtanak a várossal kapcsolatos információkkal, szálláskereséssel, programokkal, bármivel! Tehát mindenképpen érdemes már a kiutazás előtt felvenni a kapcsolatot velük Facebookon, Instagramon és érdeklődni náluk!
Ahogy említettem, egyből átirányítottak engem a szervezetek képviselői Whatsapp csoportokba, ahol a cserediákok már mobilitás előtt elkezdhettek ismerkedni. Az egyik csoportban láttam, hogy van egy diák, aki nem messze fog lakni tőlem, így meg is beszéltünk egy találkozót, hogy amikor mind a ketten megérkeztünk, akkor összefuthatnánk. Ennek eredménye az lett, hogy már az első estémet ösztöndíjasok társaságában tölthettem.
A második estémet egy hasonló ismeretségnek köszönhetem, mivel az egyik diákszervezet képviselője írt nekem egy üzenetet, hogy ha jól emlékszik, már megérkeztem, és mindenféleképpen menjek el az aznap esti eseményükre. Kicsit izgultam, mivel még nem ismertem a várost és nem ismeretem senkit ezen a rendezvényen, de végül egy nagyon jó este volt, ahol több új barátot szereztem, és a következő napokban már együtt szerveztem velük programokat.
Azoknak az ösztöndíjasoknak, akik hasonlóan bizonytalanok abban, hogy hogyan szerezhetnek barátokat, javaslom, hogy keressék meg a helyi diákszervezeteket abban a városban, ahova utaznak. Ezek a szervezetek több éves tapasztalattal rendelkeznek, és tudják, hogyan kell a diákokat összehozni, és ehhez megfelelő eseményeket is szerveznek. Azt tanácsolom, hogy az első hetekben menjetek el minél több eseményre, mert én is ekkor ismerkedtem meg a legtöbb emberrel, akik nagyon jó barátaim lettek.
Szerző: Béres Tünde
Képek: Béres Tünde
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.