Szóval… annyi minden történik, hogy azt sem tudom, hol kezdjem. Először is, az iskola. Mint már említettem, a campus különböző helyszínei hatalmas területet ölelnek fel. Minden szakiránynak van külön épület, illetve rengeteg mozgás végezhető a különböző tornatermekben, és van egy nagy medence is az úszni vágyóknak. Nagyon várom, hogy a jó idő beköszöntével használatba vehessem, akárcsak az óceánt. Igaz, már 20°C a hőmérséklet, de valljuk be, az még nem strandidő.
Az épület, ahol a kreatív média hallgatók töltik a mindennapjaik többségét, a Run Run Shaw Creative Media Centre, nagyon modern jegyeket visel magán. Ez nemcsak felszereltség terén, hanem külsőleg és belsőleg is megmutatkozik az épület geometrikus formavilágában. Nagyon élvezetes egy ilyen épületben folytatni a tanulmányaimat.
Az első napokban állandóan eltévedtem. Hiába voltam tisztában azzal, hogy melyik terembe kell mennem, sosem találtam oda elsőre, csak bolyongtam az emeletek és folyosók között, még annak ellenére is, hogy minden szinten egy térkép jelzi, hogy mi hol található. Emiatt folyton 10 perc késéssel érkeztem mindenhova, viszont általában leesett az állam, amint beléptem a terembe. A filmmel kapcsolatos tárgyakat például az épület saját mozi termében tartják. Egy 8x3-as mozivásznon, és rendes mozi vetítőgépen keresztül tanulni a filmtörténetet sokkal izgalmasabb, mint egy színhibás projektoron.
Itt egyébként minden teremben, minden tanár órájához tartozik 2 projektor, egy mikrofon, és 2 vetítővászon. Illetve szuper gépek és Macintoshok segítségével lehet fejleszteni az animációs szaktudásunkat, és természetesen, kivétel nélkül minden géphez társul egy Wacom Intous M-es rajzpad. Az iskolának van egy „elektronikai tárgyak végtelen tárháza” részlege, ahonnan lehet bérelni kamerákat, fényképezőgépeket, onnan lehet elkérni a rajzpadokhoz a wacom tollakat, mikrofonokat, állványokat, bármit. Elképesztő milyen nagy a választék az elérhető elektronikai eszközök között. Arról ne is beszéljünk, hogy minden diák számára adott a lehetőség, hogy occulus riftre tervezzen bármilyen virtuális programot (játék, walkthrough stb.), és bármit nyomtathasson 3d-s nyomtatóval, ha a művészeti projektje úgy kívánja.
A CityU online rendszerén keresztül lehet kibérelni ezeket az eszközöket, mindenkinek a saját school ID kártyájával. Egy kabaré volt, mire normálisan tudtam használni, pedig nagyon egyszerű és logikus felépítése van, mégis nagyon különbözik az általunk Magyarországon használt ETR és Neptun rendszerektől. Mindent el lehet érni online, ez nagyon fontos, és mindent el is lehet intézni ezen a rendszeren keresztül. Például a könyvtárban a könyveket is le lehet foglalni online, illetve rengeteg E-Book-juk, és számtalan videó anyaguk van.
A tanárok egy személyre szabott, Canvas nevű tárhelyre töltik fel a feladatokat, órai munkákat, és nem eldugott dokumentumok között kell keresgélned, ha valamit szeretnél letölteni. Biztosítja, hogy bármikor kontaktban legyél a tanárokkal és a diákokkal egyaránt. A fő rendszerüket pedig AIMS-nek hívják, azon keresztül lehetett intézni a tantárgyfelvételt, a befizetéseket stb.
A legtöbb tantárgy, amire előre jelentkeztem, nem indult, vagy már eleve betelt, mire oda jutottam, hogy felvegyem az online rendszerben, illetve volt, amire online nem engedett regisztrálni. Így egy hatalmas email hurrikánba kerültem az exchange koordinátorommal, Candy-vel, aki nagyon készségesen, gyorsan, óráról órára nyújtott segítséget. Szuper élmény, hogy hivatalos ügyek intézése során nincs szükség napok/hetek hosszú várakozására, mindent pikk-pakk elintéznek.
Az óráim: Special Topics in animation, ahol absztrakt és kísérleti animációkat készítünk After Effects használatával; Digital Composition, ahol más Adobe programokat is használunk (Photoshop, Premier); illetve a kedvencem, a Computer Animation for Interactive Content, ahol a Blender használatát tanuljuk, és egy nagyon kedves magyar művész tanítja, Waliczky Tamás. Mindezek mellett pedig felfrissítem az anatómiai rajztudásom Life Drawing órán, és belekóstolok a zene világába is a Music for film órán. Van lehetőségem testnevelésórára is, így most Tai Chi Chuan 24 formáját próbálom elsajátítani. Érdekesség, hogy a legtöbb óraadó tanárom európai vagy amerikai.
Mindezek mellett, mivel nagyon szeretek túrázni és az állatokat is nagyon szeretem, a majmokat meg különösképpen, ellátogattam a Majomhegyre. Csodás volt, fél napig a makákókat rajzolgattam, akik jártak-keltek az emberek között, bár egy kicsit agresszívak voltak. Egyszer csak azt vettem észre, hogy körbeállnak az emberek, és fotóznak, illetve élőben közvetítették, ahogy rajzolom a majmokat. Kérleltek, hogy fotózkodjak velük, hát ez nagyon furcsa érzéssel töltött el. Lányos zavaromban tovább is álltam és inkább hegyet másztam…
Rajznaplómat itt követhetitek: https://www.instagram.com/arzsabi
Szerző: Parázs Bianka
Fotók: Parázs Bianka
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg. Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.