Az előző szemeszteremet Indonéziában töltöttem, ami azért volt különleges, mert egyedül voltam külföldi ösztöndíjas a jakartai egyetemen. A mostani félévem viszont osztálytársak tekintetében igen változatos. Csoporttársaim között vannak franciák, hollandok, svájciak, németek, osztrákok, olaszok, spanyolok, mexikóiak és amerikaiak.
Dél-Amerika nagyon népszerű választás a nyugat-európai diákok körében, mivel amellett, hogy világot láthatnak, fejleszthetik a spanyol nyelvtudásukat is. Van, aki nemcsak egy szemesztert, hanem egy egész évet tölt itt Kolumbiában.
A tanórákon szinte mindig csapatban kell dolgozni, amit a tanár állít össze, ezért a legtöbb diákkal már egy prezentációt vagy egy beadandót elkészítettem közösen. Ezeket az ismertségeket az egyetemes programok és a MIEO (medellíni diákszövetkezet) által szervezett utak tovább mélyítik.
Egy másik lehetséges módja a barátságok kezdetéhez vagy építéséhez, a főzés.
Nem tudom miért, de otthon sosem jött szóba az a lehetőség, hogy a barátaimmal együtt főzzünk, viszont itt, Kolumbiában, nagyon is működik!
Ez azért is dupla profit, mert nagyon szeretem a gasztronómiát, és egy-egy főzések során sok új dolgot tanulhat az ember. Így történt meg, hogy lakótársammal, Virággal, tacos-t készítettünk egy mexikóival,
hollandokkal sütöttünk almás pitét,
készítettünk francia lecsót, salátát, rizottót, németekkel arepat sütöttünk és egy franciával sütöttem ghánai desszertet. Az utóbbi a nemzetközi kultúra órámra készült, ahol az volt a feladat, hogy 150 emberre kellett a megadott országnak egy ételét elkészíteni. A 150 ember azt jelentette, hogy délután 4-től éjjel 3-ig sütöttünk.
De intenzív 11 órán keresztül lehet csak igazán barátságot építeni!
Viszont megígérte, hogy egy francia ételt is közösen elkészítünk majd, amiért sokkal lelkesebb vagyok, mert reményeim szerint az nem fog 11 órába kerülni.
Az egyetemi órák és vizsgák mellett sokszor a bárok helyett a főzést választjuk, ami eddig nagyon jó kapcsolatépítőnek minősült.
Fotók: Szamosi Évi
Szerző: Szamosi Évi
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg. Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. F
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.