Amint megkaptam az aláírt befogadólevelet a Balassi Intézettől, belevetettem magam a szálláskeresésbe. A foglalásnál fontos szempont volt, hogy olyan helyet találjak, amelyre nem megy rá a teljes ösztöndíjam összege.
Szerencsére Brüsszelben nem annyira nehéz pénztárcát kímélő albérletet találni, ugyanis egy szoba bérleti díja mindennel együtt gyakran már 500 euró alatti összegből kijön. Légy azonban felkészülve, hogy nagy eséllyel a városközponttól és az EP-negyedtől távolabbra eső részre kell költöznöd, a tömegközlekedésre pedig havi 50 euród is rámehet, hacsak nem a kölcsönkerékpár-rendszer mellett döntesz.
Én első körben a Spotahome honlapján néztem szét, ahol ellenőrzött és kipróbált albérletek között válogathatunk egy viszonylag borsos foglalási díjért. Fontos azonban, hogy üzletszabályzata nem engedélyezi a bérbeadóval való előzetes kapcsolatfelvételt, így kénytelenek vagyunk a szolgáltató tisztességességére hagyatkozni.
A választásom egy schaerbeeki stúdiószobára esett: a honlapon közzétett leírás és fotók egy tágas, bebútorozott, minden jóval felszerelt konyhához kapcsolt albérletet ígértek. Azonnal lecsaptam rá, és az augusztus utolsó hetétől január 31-ig kalkulált foglalót, valamint a szeptemberi részletet is kicsengettem. A probléma ott kezdődött, amikor a bérbeadóm az augusztusi hétre szóló, Spotahome-on ígért díjnál magasabb összeget kért el tőlem. Ezt követően folyamatosan azon töprengtem, hogy vajon jó vásárt csináltam-e, különösen azért, mert egy héttel későbbi lemondás esetén elvesztettem volna a befizetett pénzt. Elkértem tehát a szerződést a bérbeadótól, amelyet csak itt Brüsszelben láttam volna először, és összehasonlítottam a benne foglaltakat a Spotahome-on található információkkal. A különbség megdöbbentő volt: a szerződésből hiányzott többek között a gardrób és a vasaló, valamint a konyhai eszközök jelentős része. Gyorsan visszamondtam a szállást, és bár több keserves kört futottam vele, de még a foglalót is sikerült visszareklamálni.
Ez a történet szerencsésen végződött, de ha tanácsolhatok valamit:
soha ne utalj senkinek pénzt addig, amíg el nem kérted a szerződést, vagy a helyszínen meg nem bizonyosodtál arról, hogy ez lesz álmaid albérlete.
Kicsit reményvesztetten folytattam tovább a keresést, végül pedig egy brüsszeli albérletkereső Facebook-csoportban kötöttem ki. Itt már egészen jó ajánlatokat kaptam, és az különösen megnyugtató volt, hogy ezek arcukat vállaló emberektől érkeztek. Itt javasolták azt, hogy a városközponthoz közel eső, Saint-Josse negyedben lévő Foyer Européen kollégiumot is érdemes megnéznem. A honlapon található képek és leírás rögtön meggyőztek. Mint kiderült, a kollégiumtól mindössze negyedórányi sétára és öt perc biciklire van a Balassi Intézet, a legközelebbi Lidl pedig csak néhány saroknyira található – fontos szempont egy viszonylag magas árkategóriájú városban. Húzóerő volt a közelben található két park is, amelyek ideálisak a reggeli félálomban való kocogáshoz.
A szállásomhoz emellett tartozik 24 órás recepció, mosoda, közösségi tér, és ami különösen megnyugtat: a biciklimet zárt és biztonságos helyen tárolhatom. Pluszpontot jelent az is, hogy az emeletünkről való kilátási viszonyok tökéletesek.
Az ablakunk egy szép parkra és a Sainte Marie katedrális kupolájára néz, az íróasztal tetejére állva ráadásul az Atomium tetejét is láthatjuk.
Kedvencem ugyanakkor a folyosónk végén lévő ablak, ahonnan a Saint-Josse negyed tipikus látképében, a régi házak és felhőkarcolók kontrasztjában gyönyörködhetünk.
Szerencsésnek mondhatom magamat társaság tekintetében is, mivel az emeletünkön kezd kialakulni egy egész jó közösség. Ha van egy kis szabadidőnk, közösen vacsorázunk, vagy éppen piknikezünk egyet a közelben lévő parkban.
A szobatársamat Ceciliának hívják, akivel könnyen megértjük egymást, és bár a takarításban egyikünk sem áll a helyzet magaslatán, az elmúlt három hétben sikerült egészen belakni a tereinket. Azóta a falakra felkerültek az első képek, előző vasárnap pedig elmentünk a Gare du Midi melletti piacra, ahol megvásároltuk szobánk első növénykéit: bonsai fát, levendulát és snidlinget.
Szerző: Nagy Anna
Képek: Nagy Anna
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. F
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.