Sir Arthur Conan Doyle itt inspirálódott Sherlock Holmes karakterének megalkotásához, a Nobel- díjas elméleti fizikus, Peter Higgs kutatásainak egyik helyszíne volt, valamint Dolly, az első klónozott állat is itt található: University of Edinburgh.
University of Edinburgh
A külföldi félév alatt én is a világ legjobb egyetemei között számon tartott University of Edinburgh-on folytatom tanulmányaimat, ami hatalmas élmény és több tekintetben is jelentősen különbözik az otthon tapasztaltaktól.
Még utazásom előtt ért az első meglepetés, ugyanis a kurzusok közül összesen három felvételét engedélyezi az egyetem normál esetben – ez mind a vendég hallgatókra, mind pedig a nappali tagozatos hallgatókra vonatkozik. Az otthoni viszonyokhoz hasonlóan előadás és szemináriumi foglalkozás is tartozik a kurzusokhoz, ám emellett a tanulás nagy része úgynevezett ‘independent study’. Ez az általam felvett kurzusok esetében cikkek, tanulmányok, esettanulmányok olvasását és feldolgozását jelenti, valamint csapatmunkát is magába foglal, amely végeredményeként egy üzleti riport vagy prezentáció az elvárás.
Egyetemi épület belső udvara
Az oktatás a jelenlegi félévben teljes mértékben online formában valósul meg, az előadások helyett videófelvételek állnak rendelkezésre, a szemináriumok a digitális térben zajlanak. Ez utóbbi hossza minden órámon 50 perc interaktív foglalkozást jelent a heti tananyagok, olvasmányok alapján – tehát ajánlott ezekre az alkalmakra előzetesen készülni.
University of Edinburgh School of Divinity
Az órákon való részvétel csak egy része az egyetem által kínált lehetőségeknek, számtalan workshop és közösségi program kínálkozik emellett. A hallgatói közösség aktivitása kiemelkedően magas, 350 ‘student group’ közül választhat az érdeklődésének megfelelően az, aki az egyetemen belül egy kisebb csoporthoz szeretne tartozni. Megtalálhatók az egyetemi szakokhoz kapcsolódó tanulóközösségek, de a különféle hobbikhoz köthető egyesületek is. Például létezik Marketing and Advertising Society, Reeling Club és Harry Potter Society is.
Márciusban volt a hallgatói képviselők választása, amit egy nagyobb kampányidőszak előzött meg. A legtöbb pozícióra számos jelentkező volt, programjukat online terjesztették, de a város több pontján is lehetett látni az indulók plakátjait. Az érdekképviselet meglehetősen erős és az egyetemi hivatalos kommunikációban is megjelenik a hivatkozás a hallgatói képviselőkre. Az egyetem aktív hallgatókkal és közösséggel rendelkezik, akik kimagasló akadémiai teljesítménye az intézmény hírnevének egyik alapköve.
Edinburgh városkép
Szerző: Kovács Anna
Fotók: Kovács Anna
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.