Április 2-án megkezdődött a tanév, elindultak a rendes tanítási órák. Mivel jelenleg még nem lehet Japánba beutazni semelyik országból a világon, hibrid oktatási módszert vezetett be az egyetem.
Háromféle módszerrel tartanak a tanárok a japán egyetemen órákat. Az első a teljesen online, melyen minden tanuló digitálisan vesz részt, ennek a Zoom felülete ad otthont. Tehát akik már Japánban tartózkodnak, azok a diákok is online kapcsolódnak be az összes többi határzár miatt kint rekedt diákkal és cserediákkal együtt. A második típus a hibrid, ilyenkor, akik Japánban vannak, azoknak rendesen be kell menni az egyetemre, és a professzorok a tantermekben tartják meg az órákat, emellett közvetítik Zoomon a többi diáknak, akik nem tudnak személyesen ott lenni. A tanárok aktivizálják mindkét csoportot: nem csak az órai anyagot beszéljük át, hanem témákat is megvitatunk közösen és együtt gondolkodunk. A harmadik módszer az on-demand tanítás, ez azt jelenti, hogy a kurzus minden második napján a tanárok videókat és anyagokat tesznek fel a Moodle felületre, ahol nekünk, diákoknak meg kell nézni a feltöltött anyagokat és feladatokat megoldani.
Nekem már mind a háromféle módszerrel volt órám, a tanárok nagyon felkészültek, kaptunk Zoom protokollt: hogyan kell az online órákon viselkedni, hogyan kell használni a programot. A hibrid órán a tanteremben 3 hallgató ült, Zoomon pedig 60-an voltunk. Már nagyon várjuk, hogy mehessünk mi is Japánba, a három hallgató is hangsúlyozta, hogy nem jó, hogy ennyire kevesen ülnek az egyetemen.
Három kurzust vettem fel: Elementary Japanese nyelvi kurzust (kezdő japán nyelvi kurzus), ami heti 12 óra japántanulást takar 4 napra elosztva. Két anyanyelvű japán nyelvtanár tartja felváltva a tanórákat, magyar idő szerint hajnali 3 órától 6 óráig, ami valljuk be egy kicsit korai időpont, ellenben minden perce megéri, hisz japán emberektől tanulhatok elsőkézből. Akit érdekel a japán nyelv tanulása, bátran tudom ajánlani a https://minato-jf.jp/ weboldalát, ahol szuper ingyenes nyelvi kurzusok találhatóak! Aki elvégzi ezeket a tanfolyamokat, oklevelet állít ki neki az oldal. Másodiknak az Introduction to International Relations (bevezetés a nemzetközi kapcsolatokba) interaktív kurzust választottam, mert érdekelnek a nemzetközi kapcsolatok, és szeretnék minél többet megtudni a világról. Nagyon tetszettek az első órák, mert a professzor úr tudása minden országra kiterjed, és mindenki véleményét megkérdezi. Amikor én nyújtottam fel a kezem és válaszoltam, be is mutatkoztam, hogy Magyarországról hallgatom az óráit, nagyon meglepődött, és egyből mondta, hogy már többször is járt Budapesten és érdekesnek találja a magyarokat! Harmadik kurzusnak pedig a Principles of Management-et (a menedzsment alapelvei) választottam, mert egy olyan kiemelkedő tudású professzor asszony tartja, aki már több nagyon híres cégnél is dolgozott, mint például az Apple és a Nike. Személyes tapasztalataira építi az órák anyagát, emiatt kimondhatatlanul sokat lehet tőle tanulni.
Már nagyon várja mindenki, hogy repülhessünk Japánba!
Szerző: Kiss Zsófia
Fotó: Kiss Zsófia
Meghoztuk a kedved ahhoz, hogy a világ legjobb egyetemeinek valamelyikén tanulj vendéghallgatóként idén ősszel? Erre most online módon van lehetőséged, ha pályázol Campus Mundi virtuális mobilitásra már csak pár hétig! Vegyél részt a külföldi egyetem online kurzusain bárhonnan, akár a szobádból, köss nemzetközi ismeretségeket és bővítsd az önéletrajzod értékes külföldön szerzett tudással! Ráadásul mindezt jelentős ösztöndíjtámogatás fejében! Részletek: https://tka.hu/celcsoport/15395/virtualis-es-blended-mobilitasok
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát és Instagramját is!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD. FT EFOP ÉS 2,3 MRD. FT VEKOP FORRÁSSAL VALÓSUL MEG A TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY KEZELÉSÉBEN. PROJEKTSZÁM: EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.