A csaknem tízezer kilométer távolság sem tartotta vissza a családomat attól, hogy meglátogassanak külföldi szakmai gyakorlatom alatt.
Ahelyett azonban, hogy a közvetlen munkakörnyezetemben töltöttük volna az időt, a kéthetes amerikai tartózkodásukból alig 2-3 napot szántunk csak Albuquerque és környéke felfedezésére. Helyette inkább kipróbáltuk, hogyan járhatunk be négy nap alatt négy államot – útba ejtve közben fő úti célunkat, a Grand Canyont is.
Az Albuquerque-től hat órányi autózásra lévő, Colorado állambeli Boulder városában találkoztunk, egyúttal egy helyi kedves ismerőst is meglátogatva. Ez a barátságos hangulatú városka szűk egy órára található Denvertől, így Boulder mellett Colorado fővárosába is bekukkanthattunk a vadnyugat-túra előtt.
Boulderben béreltünk autót, hogy két nap Colorado után nekivágjunk a nemzeti parkokkal és természeti csodákkal teli kirándulásnak. Az alábbi útvonalat terveztük:
Boulder (Colorado) – Moab (Utah) – Page (Arizona) – Grand Canyon – Flagstaff – Albuquerque (Új-Mexikó).
Ez a négy állam tele van folyók által évmilliók során alakított kanyonokkal, amik felszabdalják az Egyesült Államok délnyugati részének sivatagait.
Miután átvágtunk a Sziklás-hegységen, első éjszaka a kelet-utah-i Moab mellett szálltunk meg egy motelben. Innen ugyanis kb. negyed órára fekszik az Arches Nemzeti Park, amely egyedülálló természeti alakzatairól híres. Szavakkal nem is lehet igazán leírni a gyönyörű vöröses sziklafalakat, amelyek végigkísértek minket a hatalmas parkon.
Ez után dél felé vettük az irányt. A Utah és Arizona állam határán található Powell-tónál sajnos az idő szűke miatt nem volt időnk hosszan kirándulni, az emellett fekvő Page kisvárosa viszont remek pihenési lehetőséget biztosított ahhoz, hogy másnap újult erővel vágjunk neki a Grand Canyonnak.
A távolságok Amerikában tényleg nem olyanok, mint otthon – itt pár óra autózás a legközelebbi településhez vagy látványossághoz teljesen átlagosnak számít.
Az utak viszont általában jó állapotban vannak, és mellettük számtalan látnivaló (és fényképeznivaló) akad. Mi a négy nap alatt összesen kb. 2050 km-t tettünk meg (azaz 1273 mérföldet, azoknak, akinek még nem menne fejből az átváltás az itteni mértékegységbe), a nemzeti parkokon belüli autózást nem is számítva.
Bár a személyes kedvenceim az egész útról az Arches egyedi sziklái és boltívei maradnak, azért a Grand Canyon tényleg lélegzetelállító… Szavak helyett következzen inkább pár fotó, ami mindent elmond:
Szerző: Eidenpenz Orsi
Fotók: Eidenpenz Orsi
A VilágEgyetemista blogon Campus Mundi ösztöndíjat nyert hallgatók történeteit ismerheted meg.
Ha te is kedvet kaptál, pályázati információkat a Tempus Közalapítvány
oldalán találsz. Friss tartalmakért kövesd a Campus Mundi Facebook oldalát!
A CAMPUS MUNDI PROGRAM AZ EFOP-3.4.2 KIEMELT PROJEKT „CAMPUS MUNDI - FELSŐOKTATÁSI MOBILITÁSI ÉS NEMZETKÖZIESÍTÉSI PROGRAM” CÍMEN AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁNAK TÁMOGATÁSÁVAL, AZ EURÓPAI SZOCIÁLIS ALAP TÁRSFINANSZÍROZÁSÁVAL 6,9 MRD.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.